Geri sayım başladı!.. ‘Altını olan zengin olacak’

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ramazan Kurtoğlu, küçük yatırımcının vazgeçilmez olan altınla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Kurtoğlu, altın merkezli spekülasyonun olduğunu ve bunun devam edeceğini söyledi.

Ons altın ve dolar kurundan etkilenen gram altında yatay seyir devam ediyor. Ons altının 100 dolara yakın gerileme göstermesi sonrası 950 Türk Lirası seviyesine kadar düşen gram altının ne yönde seyredeceği vatandaşlarca merakla takip ediliyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ramazan Kaan Kurtoğlu, altın fiyatlarına ilişkin önemli bir tahminde bulundu.

Gerçek parada spekülasyon var

Kurtoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, altın için beklemede kalanların zengin olacağını belirterek “Dört kıymetli metalde(Altın-Platin-Palladyum-Gümüş) yani gerçek parada ALTIN merkezli küresel bir spekülasyon var ve devam edecek. Altındaki sığ dalgalarla halkın elindeki altınları toplamak derdindeler. Bu oyunu 1934-74 arasında Amerikalılara oynadılar. 2023/2028 altının altın çağı” dedi.

Altın toplama yarışına girdiler!

Ramazan Kurtoğlu, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada da dünya genelinde bazı kesimlerce altın toplama yarışına girildiğini belirterek şunları kaydetmişti:

“Dünya Altın Konseyi’nin raporuna göre şu ana kadar 190 bin ton altın çıkarılmıştır. Dünyada 53 bin ton altın rezerv vardır. Bunun 10 bin tonu Anadolu Türk yurdundadır ve Ege tarafındadır. Bunlar bugünkü teknoloji ile çıkarmak mümkün değildir. Altın, gümüş ve paladium kıymetli metallerdir. Rusya ve Çin altın topluyor. Gizliden gizleye bunu yapıyorlar. Bir altın toplama yarışı içerisine girdiler. Speküle ediliyor. Spekülasyon devam edecek. Ama size net bir şey söyleyeyim, 2023-2028 yılları arası altının altın çağı olacaktır” dedi.

Altın fiyatları aralık 2021’de 1100 TL seviyesinin üstüne çıktıktan sonra 600 lira seviyesinden işlem görmüştü. Altın fiyatları son bir aydır 950 TL bandında izliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close