Devlet Bahçeli kararını verdi! Twitter’dan son paylaşımını yaptı

Türkiye, dün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yeni doğan çocuğunun paylaşımını yaptığı twitter mesajına gelen iğrenç mesajları tek yürek olup kınarken, siyasilerden de kınama mesajları gelmeye devam ediyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "TBMM'de düzenleme yapılana kadar sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “TBMM’de düzenleme yapılana kadar sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum” dedi.

Türkiye, dün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın yeni doğan çocuğunun paylaşımını yaptığı twitter mesajına gelen iğrenç mesajları tek yürek olup kınarken, siyasilerden de kınama mesajları gelmeye devam ediyor. MHP lideri Devlet Bahçeli, bu duruma tepki olarak sosyal medya hesaplarını askıya aldığını duyurdu.

MHP lideri Bahçeli, “Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım. Sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür” açıklamasında bulundu.

Çağımızın mümeyyiz ve müessir bir özelliği!

İşte Bahçeli’nin açıklamaları:

“Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım.

Bilgiye en kısa yoldan, en doğru vasıtalarla, en objektif şekilde ulaşmak, aynı zamanda iletişim kanallarını aktif olarak kullanmak çağımızın mümeyyiz ve müessir bir özelliğidir. Teorik olarak sosyal medyadan beklenen de bu ihtiyaca cevap vermesidir.

Ancak sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür. Başta Twitter, Facebook olmak üzere sosyal medya iftira sahnesi, ihanet ve isnat mecrası olmuş çıkmıştır. Sosyal medya taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu haline gelmiştir.

Milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamı

İtibar suikastlarının kurgu mekânı, insan onurunu ayağa düşüren, akla ve hayale sığmayan fitne ve dedikoduların sığınak ve barınağı olan sosyal medya geleceğimiz, milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamını kökleştirmiştir.

İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir.

Tepkimi alenen ilan ediyorum!

Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum.

Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close