Hulki Cevizoğlu’ndan İmamoğlu’na bomba gönderme! “Görevde yoksun ki, nereden alacak, tekneden mi?”

Hulki Cevizoğlu, katıldığı canlı yayında, CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, "Erdoğan bir daha seçilirse görevden alınabilirim" sözlerine sert tepki gösterdi. Cevizoğlu, İmamoğlu'nun görevinin başında durmadığını vurgulayarak, "Görevinizin başında değilsiniz ki zaten. Nereden alacak, tekneden mi?" dedi.

Londra merkezli medya kuruluşu Financial Times’a konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, tepki çeken açıklamalarda bulunarak Türk iş dünyasını İngiliz basınına şikayet etmişti. İmamoğlu, sözlerinin devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri tekrar kazanması halinde kendisinin belediye başkanlığı görevinden alınabileceği şeklinde bir iddia ortaya attı.

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, katıldığı canlı yayında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tepki çeken iddiasını değerlendirdi.

Böyle bir şey olur mu?

İmamoğlu’na ‘Demek ki bir kabahatin var‘ diye seslenen Cevizoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Görevde yoksunuz ki sizi nereden alacak Erdoğan? Tatildesin bulunduğun tekneden mi alacak? Ne demek görevden alacak. Yani sen kendini biliyorsun zaten. Ve hatta demiştim ki bu konu tartışılırken önceki haftalarda demek ki senin bizim bilmediğimiz görevden alınmanı gerektiren bir kabahatin var. Böyle bir şey olur mu? İş yapma ‘beni görevden alacaklar’ de. Mağduriyet yaratmak siyasette başarıya giden yollardan bir tanesi. Çoğu zaman eleştirilen bir meziyettir bu. Mağdur olmadığı halde mağduriyet yaratmak.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close