İmamoğlu o sözünü unuttu mu? Türk Hava Kurumu’na uçak sözü havada kaldı!

Marmaris'te yaşanan orman yangını sürerken, CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 4 Ağustos 2021'de, THK'ya uçak bakımı için destekte bulunma sözü verdiği açıklamasını gündeme getirdi.

Marmaris’te yaşanan orman yangını sürerken, CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 4 Ağustos 2021’de, THK’ya uçak bakımı için destekte bulunma sözü verdiği açıklamasını gündeme getirdi.

Marmaris’te yaşanan orman yangını sürerken, yangını söndürmeye yönelik mücadele de tam gaz devam ediyor. Yangına karşı mücadele, geçtiğimiz yıl yaşanan orman yangınları sırasında yaşanan propaganda faaliyetlerini hatırlattı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz yılki yangınlar sırasında Türk Hava Kurumu’nu ziyaret etmişti. Ardından da CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun 4 Ağustos 2021’de, THK’ya uçak bakımı için destekte bulunma sözü vermişti.

Sözü verip bir daha konuşmadı!

Yeni Akit’in haberine göre; geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Akdeniz Bölgesi’nde yaşanan orman yangınlarına ilişkin değerlendirmede bulunup, Türk Hava Kurumu’na 11 CHP’li Belediye olarak yardımda bulunacaklarını açıklayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, o günden sonra konuya bir daha girmedi.

İmamoğlu’nun unuttuğu sözüne karşın, Türk Hava Kurumu’na ait uçakların, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı iş birliği ve TUSAŞ’ın destekleriyle bakım ihtiyacı giderildi.

Amfibik uçakları Temmuz ayı itibari ile orman yangınlarıyla mücadelede faaliyet gösterdi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close