İyi Partili Ağıralioğlu’ndan Akşener’e: Aklı kafasında hiç kimse o kitap harika demez!

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu TVNET canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ağıralioğlu, partisinin genel başkanı Meral Akşener'in "İktidara geldiğimizde okullarda dağıtacağız" dediği, Hazreti Muhammed ve İslam dinine hakaretler içeren 'Medeni Bilgiler' kitabındaki ifadelerle ilgili konuştu. Ağıralioğlu, "Aklı kafasında hiç kimse, aklı kafasında hiçbir Müslüman bu kitaba 'evet harika' demez." ifadelerini kullandı.

TVNET‘te yayınlanan Taha Hüseyin Karagöz‘ün Sert Sorular programına konuk olan İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Taha Hüseyin Karagöz’ün sorularını yanıtladı.

Ağıralioğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in, iktidara gelmeleri halinde okullarda müfredata sokacaklarını ve genç teşkilatlarda dağıtacaklarını söylediği ‘Medeni Bilgiler’ kitabıyla ilgili konuştu.

“Bu kitap ‘okutulsun’ denilecek şey değil!”

Daha önce kitapta yer alan ifadelere katılmadığını söyleyen İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu ile aynı fikirde olduğunu belirten Ağıralioğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Ben de İsmail Bey gibi düşünüyorum. Doğru bulmuyorum, niçin doğru bulalım kimse bunu doğru bulmaz. İsmail Bey’in cevaplarına katılıyorum. Bu normalde hiç ötesi berisi yok. ‘Bu kitap bu şekliyle makuldür okutulsun, herkes bu kitapta yazılanlar gibi düşünsün’ denilecek bir şey değildir. Benim kanaatim budur.”

“Aklı kafasında hiç kimse ‘Kitap harika’ demez”

Kitabın eskiten okutulduğuna dikkat çeken Ağıralioğlu, “Ama bu kitap okutuldu biliyorsunuz. O bölümleri olmadan okutuldu eskiden. Ama kıymeti yok. Kıymeti olan kısmı, bir cumhuriyet hassasiyeti, cumhuriyetin kazandırdıkları vurgusu… Aklı kafasında hiç kimse, aklı kafasında hiçbir Müslüman bu kitaba ‘evet harika’ demez” diye konuştu.

“Kimse bunu makul bulmaz”

Mevzuyu polemiğe de taşımaya gerek olmadığını ifade eden Ağıralioğlu, “Genel Başkan öyle bir şeyi bilerek söylediğini asla düşünmüyorum. Bu inanca saygısızlıktır kimse bunu makul bulmaz” açıklamasında bulundu.

“Ben biraz gelenekselciyim: Kadın kadındır, erkek erkektir!”

Ağıralioğlu’nun LGBT hakkındaki açıklamaları da dikkat çekti. “LGBT hakkındaki düşünceleriniz nedir, Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi özel yasalar çıkartılacak mı?” sorusuna Ağıralioğlu’nun yanıtı şöyle oldu:

“Ben biraz gelenekselciyim. Bu konuları uzmanların konuşması gerektiğine inanırım. Ben Müslüman Türk çocuğuyum. Bence kadın kadındır, erkek erkektir. Anormali kimse normal diye savunamaz. Bahadır Erdem’in partiye katılmazdan önce söyledikleri vardır, partinin politik bir çerçevesi var, siyasal bir tasavvuru vardır. O hassasiyetler içerisinde partiye katılmak ‘Ben bu hassasiyetleri kabul ediyorum’ demektir. Orada şahsi olarak insanların eskiden ne dediklerinden daha ziyade şimdi Türkiye’ye ne vaadettikleri önemlidir. Biz Türkiye’ye hukuk vaadediyoruz. Sayın Tayyip Bey’in söylediği şey doğrudur.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close